Deprecated: Function eregi() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/maincore.php on line 39
Slovenské fanstránky o kapele Linkin Park - Články: 2000 - Hybrid Theory
Slovenské fanstránky o kapele Linkin Park


Naša Facebook page
lp.sk
Návštevnosť
Kto je Online
Hostí Online: 2

Členov Online: 0

Registrovaní členovia: 1,842
Najnovší člen: NinaBuddow
Spriatelené weby

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/articles.php on line 38
2000 - Hybrid Theory

Debutový album kapely bol vydaný 24. októbra 2000 vydavateľstvom Warner Bros. Records. Album sa stal centrom pozitívnej hudobnej kritiky, zožal komerčný úspech a predajom cez 30 miliónov nosičov si zaslúžil diamantové ocenenie a titul "Najpredávanejší album 21. storočia".

Hybrid Theory obsahuje štyri single (o ktorých sa ešte neskôr zmienim) a to: „One Step Closer“, „Papercut“, „In The End“ a „Crawling“. Album je povestne známy svojimi úspešnými skladbami, ktoré sa stali hitmi aj napriek tomu, že nepatrili medzi single (Points of Authority, With You, A Place for My Head, Pushing Me Away).

Papercut - prvá pieseň na ich debutovom albume je skladba "Papercut", v ktorej spievajú o ľuďoch, pri ktorých pociťujete nenávisť a odpor.

V roku 2007 pri vystúpení v Melbourne bol súčasťou koncertu na začiatku skladby Chesterov skok na pódium z vyvýšených schodov. Chazzovi sa zachytila noha pri zoskoku a pri dopade na pódium utrpel zlomeninu zápästia. Skupina sa rozhodla pokračovať v predstavení, "keďže tú zlomeninu máš teraz, budeš ju mať aj o hodinu" a Chester tak odspieval koncert až do konca.V klipe na gauči sediaci znudený Rob Bourdon sa po dlhej chvíľke rozhodol, aby mu spravili make-up (2:35). Výsledok vyzerá celkom hrozivo.

Live verzia vystúpenia v Londýne sa objavuje na ich albume z roku 2002 In The End: Live & Rare. Na tomto singli nájdeme taktiež skladbu "Points Of Authority".

Remixovú verziu skladby nájdeme aj na albume Reanimation z roku 2002, na ktorej sa podieľali Cheapshot zo Styles of Beyond, taktiež MC Planet Asia a Rasco. Celý album pozostáva z remixových verzií Linkin Park skladieb.

Papercut je jedna zo skladieb, ktorá údajne ovplyvnila Charlesa Andrewa Williamsa k vyčíňaniu streľby na verejnosti v Santee (Kalifornia) v roku 2001. V rozhovore pre NBC Dateline jeden z Williamsových priateľov prezradil, že práve táto skladba od Linkin Park ho inšpirovala zabíjať.

Hudba bola interpretovaná veľkému množstvu ľudí aj pozitívne a tak ich doslova liečila. Na koncertoch pieseň vyžaruje obrovskú energiu a môžeme to potvrdiť aj my.
One Step Closer - hlavný spevák Chester Bennington napísal túto pieseň, aby vyjadril svoj hnev, ktorý ho ovládol v dobe, keď vyrastal.


Bennington odkazuje mládeži, aby nepociťovali nevraživosť voči druhému, pretože vie aké to je a on sám si tým všetkým prešiel. Nikoho neospravedlňuje jeho vlastné chovanie, či je to sebaľútosť alebo hnev.V albume Reanimation z roku 2002 bola pieseň zremixovaná chalanmi od The Humble Brothers a vokálmi speváka Jonathana Davisa z kapely Korn. Titul bol zmenený na "1Stp Klosr".


Po tom ako 15-ročný Charles Andrew Williams zabil 2 ľudí a ďalších 13 zranil pri streľbe v škole v Santee (California), v show Dateline (NBC) spomenuli aj túto skladbu, ktorá mala podľa médií inšpirovať mladého Williamsa k spáchaniu tohto neľudského útoku. Práve refrén piesne "One Step Closer" ho mal povzbudiť: "Everything you say to me, takes me one step closer to the edge and I'm about to break."


Vokály piesne boli nahrávané jednu noc u Mikea v byte, pričom im rozhnevaný sused tĺkol kladivom do spoločnej steny. Mike nepočul nič iné (ani hudbu) len screamy Chestera Benningtona do mikrofónu.With You - skladba je o chlapcovi, ktorý stratil svoje dievča a celý čas má pocit, že to bol iba sen a ilúzia. Potom si začne uvedomovať, že to čo stratil sa mu už nikdy nevráti späť a všetko, čo mu ostalo sú už len spomienky.


It’s true the way I feel
Was promised by your face
The sound of your voice
Painted on my memories
Even if you’re not with mePieseň napísal Chester Bennington a Brad Delson v tejto skladbe použil 7-strunovú elektrickú gitaru.
Points of Authority - skladba je o človeku, ktorý sa snaží zmanipulovať osobu cez zastrašovanie a agresiu.

Chester bol ako malý chlapec zneužívaný svojim známym, čo sa aj odzrkadlilo na tvorbe tejto pesničky.

Pôvodná verzia tejto skladby mala mať úplne iné gitarové poradie. Brad Delson nahral gitarový track pre túto pesničku, no Mike sa rozhodol, že zmení sled akordov (zmenil vtedy poradie akordov). Bradovi sa skladba zapáčila a označil Mike-a za génia akým je aj skladateľ Trent Reznor.
Crawling - vo videu je dievča (Katelyn Rosaasen) zneužívané svojim otcom. V úvode vidieť jej modriny na rukách. Text piesne poukazuje na to, aké ťažké je dostať sa z kruhu obťažovania a fyzického týrania ("These wounds, they will not heal" and "It's haunting, how I can't seem to find myself again, my walls are closing in"). Modrý kryštál vôkol nej znázorňuje emocionálnu škrupinu, ktorá slúži na ochranu pred vonkajším svetom. Dievča odchádza z postele svojho chlapca, pretože sa bojí byť v blízkosti ľudí, podobná scéna sa odohráva na toaletách v škole. Tenká vrstva make-upu na jej tvári zobrazuje akúsi masku, za ktorou sa skrýva, pretože nechce dať najavo, čo sa s ňou deje a čím trpí (ukrýva to). V druhej časti pesničky sa kryštáľ rozpadáva - znamená to odchod jej otca, vtedy sa začne dievča usmievať s pocitom, že už sa nemusí báť. Už ďalej nepotrebuje make-up, pretože už nepotrebuje nič skrývať pred svetom.

Skladba vyhrala Grammy za Best Hard Rock Performance.

Chester prezradil, že je preňho ťažké spievať na živom vystúpení túto pieseň, keďže sa spája s jeho drogovou závislosťou z minulosti (ďalší význam piesne). Crawling in my skin - vedľajšie účinky po užití metamfetamínu a iných tvrdých drog ako je kokaín.


In the End - videoklip sa nakrúcal v nahrávacom štúdiu v Los Angeles. Hlava sochy bola vyrobená na mieru, ale všetko ostatné bolo vytvorené pomocou tzv. CGI (Computer-Generated Imagery). V klipe Mike sedel na reálnej tráve a chodil po reálnych kameňoch, ale kamery snímali len plochu o rozmeroch 4,5 m². V strede klipu sa režiséri Joe Hahn a Nathan Cox rozhodli umiestniť nad scénu rúry, ktoré počas nakrúcania kropili vodu na členov kapely, čiže po dokončení natáčania boli úplne premoknutí skrz na skrz, čo ich dosť iritovalo (ale zato to vyzerá v klipe naozaj parádne).

Pieseň je o pocite, že život nemá žiaden zmysel, čo vyvolalo na začiatku veľké pobúrenie a klip sa vnímal veľmi negatívne (chalani si mysleli, že skladba bude čierna ovca albumu Hybrid Theory), ale po čase sa song pri živých vystúpeniach zapáčil nie jednému fanúšikovi a kto by to bol povedal? Skladba sa stala pre väčšinu hardcore LP fans hymnou, ktorá nesmela chýbať ani na jednom ich živom vystúpení (na jednom jedinom živom vystúpení chlapci z LP nezahrali In The End - v Ázií - fanúšikovia boli vtedy veľmi sklamaní).

Vizuálna stránka klipu ale poukazuje na kolobeh života (pieseň začína a končí klavírom). Púšť je bez života, ale skôr, či neskôr príde dážď (znázorňujúci život), ktorý prebudí rastliny, kvety, prírodu (rieky) a živočíchy k životu.

V marci roku 2001 už spomínaný 15-ročný vrah Charles Andrew Williams zanechal otcovi list s textom piesne a chcel sa tak pokúsiť vyjadriť svoje pocity: "I tried so hard and got so far, but in the end, it doesn't even matter."

Časť videoklipu sa nakrúcala v kalifornskej púšti popri zastávkach na Ozzfest 2001.

Bol tretím singlom svojho druhu z albumu Hybrid Theory a spolu s One Step Closer a Crawling predstavovali temnú stránku dospievania. Singel vyšiel až 9 mesiacov po vydaní albumu, ale eventuálne sa veľmi skvelo predával.

V albume Reanimation z roku 2002 sa nachádza zremixovaná skladba s názvom "ENTH E ND", ktorej hip-hopový sound mixoval Kutmasta Kurt s vokálmi od Motion Man.Na MTV Video Music Awards 2002 "prekvapivo" vyhral videoklip In the End a to ocenenie Best Rock Video. Porazili tak veľmi silných súperov ako Creed "My Sacrifice", Jimmy Eat World "The Middle", Korn "Here to Stay", P.O.D. "Youth of the Nation" a System of a Down "Chop Suey!". Ocenenie odovzdávali Sammy Hagar a Lee Roth, ktorý spolu s kapelou Linkin Park mali v tom čase spoločné turné. Pred oznámením víťaza sa Roth spýtal Hagara, ktorý je jeho obľúbený song od Linkin Park a Hagar odpovedal slovami: "Nepoznám od nich žiaden song" (smiech)

Oznámenie víťaza MTV Music Video Awards za Best Rock Video (zdroj: Youtube)
Mike Shinoda o pesničke: "Spomínam si, ako sme song dávali dokopy v našom nahrávacom štúdiu v Hollywood & Vine. Pracovali sme celé noci v miestnosti bez okien. Nemal som ozaj tušenie, koľko je hodín. Proste som si ľahol, keď som bol unavený a pracoval na tom songu, kým začal naberať tvar. Prvý, kto pieseň počul, bol Rob, ktorý mi povedal - parafrázujem - pieseň je napísaná presne tak, ako som ju chcel počuť.

Uffff... pri písaní tohto singlu som sa ozaj zapotil, takže už len prikladám samotný videoklip.

Komentáre
#1 | TinoArts dňa February 01 2015 22:10:50
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /nfsmnt/hosting2_2/1/5/15a962dc-f783-43c1-ab15-88e6acd68233/linkinpark.sk/web/includes/bbcodes/code_bbcode_include.php on line 20
Parádička! Skvelé čítanie. Ešte by som dodal ku Crawling, že tie kryštály by mohli symbolizovať samotný pervitin, na ktorom bol Chester závislý, keďže droga má v určitej fáže práve takéto skúpenstvo a vyzerá ako kryštál, ktorý sa rozbíja (robím zo seba múdreho, videl som Breaking Bad laugh), taktiež v tomto zmysle by sa dal aj úplne inak chápať text Crawling-u, a teraz neviem, či je toto obrovská náhoda, alebo proste chalani napísali a natočili neskutočne podarený dvojzmyselný song a klip. Asi aj preto je u mňa #1.
#2 | Snehulo dňa October 22 2017 15:57:38
Ďakujem Tino smile1 Aj to kus trvalo, kým som to všetko spísal laughhtlogohtlogohtlogo
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 100% [4 Hlasov]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

19/12/2018 17:59
Cross off - luxus

27/08/2018 08:54
Ahojte lp fans THP Ponukam odvoz na koncert do Wien. Smer z Prahy a po koncerte smer Pd. kontakt+4219083068
13 Mam 2 volne miesta

12/07/2018 21:16
Ja sa tam chystam a na 99% aj idem😉

12/07/2018 16:55
Ja zatiaľ nie, ale všetko sa môže zmeniť, podľa situácie. Tuším Luky ide.

02/07/2018 06:55
Ahojte, nechystá sa niekto 8. septembra na koncert Mike do Viedne? smile1

25/06/2018 20:29
Zhrniem to tak....od 15.06 som nepocul inu hudbu ako tu z Post Traumatic. Proste uzas!

14/06/2018 20:19
cauko ludkovia co hovorite na novy album? u mna priemer zatial ale nemam ho este napocuvany mozno sa to zlepsi ;-)

08/04/2018 13:40
myslím, že si sa z noviniek dozvedel kedy Diter smile1

24/03/2018 21:40
zdravicko ludia. neviete nahodou kedy mike planuje vydat solovecku? myslim aspon obdobie leto, jesen alebo az o rok ? dikes za odpoved

12/12/2017 12:56
Súhlasím a zdieľam tvoje pocity Veyron, boli sme na tom podobne.